Ostaa LP2981AIM5-2.9/NOPB BYCHPS: llä
Osta takuun mukaan
| Voltage - lähtö: | 2.9V |
|---|---|
| Jännite - Input: | Up to 16V |
| Jännite - Dropout (tyypillinen): | 0.2V @ 100mA |
| Toimittaja Device Package: | SOT-23-5 |
| Sarja: | - |
| Regulator Topologia: | Positive Fixed |
| Pakkaus: | Tape & Reel (TR) |
| Pakkaus / Case: | SC-74A, SOT-753 |
| Muut nimet: | LP2981AIM5-2.9 LP2981AIM5-2.9/NOPBTR LP2981AIM5-2.9TR LP2981AIM5-2.9TR-ND |
| Käyttölämpötila: | -40°C ~ 125°C |
| Lukumäärä Regulators: | 1 |
| Asennustyyppi: | Surface Mount |
| Kosteuden herkkyys (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Valmistajan osanumero: | LP2981AIM5-2.9/NOPB |
| Laajennettu kuvaus: | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 2.9V 100mA SOT-23-5 |
| Kuvaus: | IC REG LDO 2.9V 0.1A SOT23-5 |
| Nykyinen - Tuotos: | 100mA |
| Nykyinen - Raja (Min): | 150mA |