LP2985IM5X-1.5/NOPB
Osa numero:
LP2985IM5X-1.5/NOPB
Valmistaja:
Kuvaus:
IC REG LDO 1.5V 0.15A SOT23-5
Tietolomake:
LP2985IM5X-1.5/NOPB.pdf
esittely
Ostaa LP2985IM5X-1.5/NOPB BYCHPS: llä
Osta takuun mukaan
tekniset tiedot
Voltage - lähtö:1.5V
Jännite - Input:2.5 V ~ 16 V
Jännite - Dropout (tyypillinen):0.28V @ 150mA
Toimittaja Device Package:SOT-23-5
Sarja:-
Regulator Topologia:Positive Fixed
Pakkaus:Tape & Reel (TR)
Pakkaus / Case:SC-74A, SOT-753
Muut nimet:LP2985IM5X-1.5
LP2985IM5X-1.5-ND
Käyttölämpötila:-40°C ~ 125°C
Lukumäärä Regulators:1
Asennustyyppi:Surface Mount
Kosteuden herkkyys (MSL):1 (Unlimited)
Valmistajan osanumero:LP2985IM5X-1.5/NOPB
Laajennettu kuvaus:Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 1.5V 150mA SOT-23-5
Kuvaus:IC REG LDO 1.5V 0.15A SOT23-5
Nykyinen - Tuotos:150mA