Ostaa LM2940IMP-10 BYCHPS: llä
Osta takuun mukaan
| Voltage - lähtö: | 10V |
|---|---|
| Jännite - Input: | 11.5 V ~ 26 V |
| Jännite - Dropout (tyypillinen): | 0.5V @ 1A |
| Toimittaja Device Package: | SOT-223-4 |
| Sarja: | - |
| Regulator Topologia: | Positive Fixed |
| Pakkaus: | Tape & Reel (TR) |
| Pakkaus / Case: | TO-261-4, TO-261AA |
| Muut nimet: | LM2940IMP-10TR |
| Käyttölämpötila: | -40°C ~ 85°C |
| Lukumäärä Regulators: | 1 |
| Asennustyyppi: | Surface Mount |
| Kosteuden herkkyys (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Valmistajan osanumero: | LM2940IMP-10 |
| Laajennettu kuvaus: | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 10V 1A SOT-223-4 |
| Kuvaus: | IC REG LDO 10V 1A SOT223 |
| Nykyinen - Tuotos: | 1A |