Ostaa LP2992AILDX-2.5 BYCHPS: llä
Osta takuun mukaan
| Voltage - lähtö: | 2.5V |
|---|---|
| Jännite - Input: | Up to 16V |
| Jännite - Dropout (tyypillinen): | 0.45V @ 250mA |
| Toimittaja Device Package: | 6-WSON (2.92x3.29) |
| Sarja: | - |
| Regulator Topologia: | Positive Fixed |
| Pakkaus: | Tape & Reel (TR) |
| Pakkaus / Case: | 6-WDFN Exposed Pad |
| Käyttölämpötila: | -40°C ~ 125°C |
| Lukumäärä Regulators: | 1 |
| Asennustyyppi: | Surface Mount |
| Kosteuden herkkyys (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Valmistajan osanumero: | LP2992AILDX-2.5 |
| Laajennettu kuvaus: | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 2.5V 250mA 6-WSON (2.92x3.29) |
| Kuvaus: | IC REG LDO 2.5V 0.25A 6WSON |
| Nykyinen - Tuotos: | 250mA |